Suomen Salukikerho Ry Suomen Salukikerho Ry

TAKAISIN



Näyttelytuloksia v. 2002

Wallaby's Fulad-al-Falan


Tammikuu
  • 5.-6. Kajaani KV, tuomari Hans Lehtinen (Suomi) TULOKSET
  • 26.-27. Turku KV, tuomari Garry Dryburgh (Australia) TULOKSET

Helmikuu

  • 16.-17. Imatra KV, tuomari Zafra Sirik (Israel) TULOKSET

Maaliskuu

  • 3. Kaarina (FCI ryhmät 4&10), tuomari Elisabeth Janzon (Ruotsi) TULOKSET
  • 16.-17. Tampere KV, tuomari Nina Karlsdotter (Ruotsi) TULOKSET
  • 30.-31. Lappenranta, tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET

Huhtikuu

  • 27.-28. Lahti KV, tuomari Kirsti Lummelampi (Suomi) TULOKSET

Toukokuu

  • 5.-6. Kuopio, tuomari Cristian Vantu (Romania) TULOKSET
  • 11.-12. Oulu, tuomari Annette Bystrup (Tanska) TULOKSET
  • 18.-19. Helsinki, tuomari Adolfo Martinez Noguera (Espanja) TULOKSET
  • 18.-19. Pori, tuomari Ritva Raita (Suomi) TULOKSET
  • 25.-26. Joensuu KV, tuomari Janiki Steinbock (Israel) TULOKSET
  • 25.-26. Hamina, tuomari Leif Lehmann Jörgensen (Tanska) TULOKSET

Kesäkuu

  • 1. Kangasniemi, tuomari Säde Hohteri (Suomi) TULOKSET
  • 2. Tuusula, tuomari Saija Salovaara (Suomi) TULOKSET
  • 8. Suomen Salukikerhon erikoisnäyttely + SSaK:n 15-v. juhla, tuomarit Alan Ewles (Kanada) & Janet Leslie Buchanan (Kanada) TULOKSET
  • 8.-9. Lapua, tuomari Valentina Ivanicheva (Venäjä) TULOKSET
  • 8.-9. Pietarsaari, tuomari Lena Stålhandske (Ruotsi) TULOKSET
  • 9. Hyvinkää SVKL erikoisnäyttely, tuomari B. Nolan Dale (USA) TULOKSET
  • 15. Saarijärvi, tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 16. Lohja, tuomari Annette Bystrup (Tanska) TULOKSET
  • 29.-30. Forssa KV, tuomari Jarmo Vuorinen (Suomi) TULOKSET
  • 29.-30. Loimaa, tuomari Ulla Eriksson (Ruotsi) TULOKSET

Heinäkuu

  • 6. Hyvinkää (FCI ryhmät 9&10), tuomari Linda Jyrgensen (Viro) TULOKSET
  • 6.-7. Pello, tuomari Göran Bodegård (Ruotsi) TULOKSET
  • 13. Mikkeli, tuomari Raisa Savander (Suomi) TULOKSET
  • 14. Mäntsälä, tuomari Marija Kavcic (Slovenia) TULOKSET
  • 13.-14. Kokkola KV, tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 20.-21. Helsinki, tuomari Dee Hyde (Australia) TULOKSET
  • 27.-28. Iisalmi, tuomari Rafael Malo Alcrudo (Espanja) TULOKSET
  • 27.-28. Rauma, tuomari Annemarie Thomassen (Ruotsi) TULOKSET

Elokuu

  • 3. Vesanto (FCI ryhmät 2&10), tuomari Markku Mähönen (Suomi) TULOKSET
  • 3.-4. Somero, tuomari Unto Timonen (Suomi) TULOKSET
  • 3.-4. Valkeakoski, tuomari Leif Lehmann Jörgensen (Tanska) TULOKSET
  • 10. Suomen Salukikerhon Saluki Show, tuomari Maria Abrahamsson (Ruotsi) TULOKSET
  • 10.-11. Kemi, tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Suomi) TULOKSET
  • 10.-11. Turku, tuomari Joyce O'Connor (Irlanti)
  • 11. Helsinki HVK erikoisnäyttely, tuomari Ann Birrell (Englanti) TULOKSET
  • 17. Joensuu, tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (Suomi) TULOKSET
  • 18. Tampere (FCI ryhmät 4&10), tuomari E.R.E Grevelt (Hollanti) TULOKSET
  • 24. Kouvola, tuomari Linda Jürgens (Viro) TULOKSET
  • 25. Heinola, tuomari Helen Furber (Australia) TULOKSET

Syyskuu

  • 7.-8. Helsinki, tuomari Paul Stanton (Ruotsi) TULOKSET
  • 14.-15. Porvoo, tuomari Benny Blid (Ruotsi) TULOKSET
  • 21.-22. Maarianhamina, tuomari Jochen Eberhardt (Saksa) TULOKSET

Lokakuu

  • 12.-13. Oulu KV, tuomari Eugene Yerusalimsky (Venäjä) TULOKSET
  • 22.-27. Seinäjoki, tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Suomi) TULOKSET

Marraskuu

  • 16.-17. Jyväskylä KV, tuomari Nenne Runsten (Ruotsi) TULOKSET

Joulukuu

  • 7.-8. Helsinki KV Voittaja-2002, tuomari Norman Huidobro Corbett (Espanja) TULOKSET


  © Copyright 2005 Suomen Salukikerho Ry - Finnish Saluki Club. All rights reserved.
Webdesign by KL & HyDe & PaS & SM