Suomen Salukikerho Ry Suomen Salukikerho Ry

KASVATTAJAT

 


AAVATUULEN Tuuli Soukka
Ritzinkuja 1 A 2
20380 Turku
Puh: +358 45 6776 270
e-mail:
aavatuuli@yahoo.com

ABU HAKIM
Maija Liisa Nikula & Timo Virtanen
Strömbergintie 8 C 60
00380 Helsinki
Puh: +358 50-5248156 /Nikula
e-mail:
maijaliisa.nikula@gmail.com

AL-DAHAB
Minea Collan
Rajakatu 5 A 4
FIN-70600 KUOPIO
Puh: 044 3675 339
e-mail:
collan@hytti.uku.fi

AL SARAB Berit & Sonja Holm
Simstrandsvägen 12
FIN-02580 Sjundeå/Siuntio
Puh: 040 589 5776 (Sonja Holm),
0400 222 578 (Berit Holm)
e-mail:
cettiacetti@yahoo.de  /
  beritholm00@hotmail.com

AL-YASAMIN
Marjo Aittokari
Sudentie 18
FIN-13600 Hämeenlinna
Puh: 03 6822 450, 040 5468 766
e-mail:
aittokari@gmail.com

AZIZ
Stina Jalkanen
Venekoskent. 415 A
FIN-41530 Veneranta
Puh: 014 848 543
e-mail:
stina.jalkanen@pp.inet.fi

DESIERTO BELLEZA
Tiina-Ira Huttunen
Dynamitvägen / Dynamiittitie 9
10900 Hangö / Hanko
Puh: 040 521 0333
e-mail:
desiertobelleza@gmail.com

DYANITOS
Inga-Lill Sjöman
Brobackv. 42
FIN-65520 Helsingby
Puh: 0400 305 382
e-mail:
dyanitos@netikka.fi

DYYNIEN
Susanna Valli & Ilkka Niemelä
Yhdyskunnantie 70 E 13
FIN-00680 Helsinki
Puh: 09 7240 374
e-mail:
dyynien@kolumbus.fi

EIRECOGTEIL´S
Jaana Reiman
Talonpolku 12
FIN-49860 Klamila
Irene Outinen
Artturi Kanniston tie 10 C 25
FIN-00320 Helsinki
Puh: 040 7523043
e-mail:
eirecogteils@gmail.com

EL HAMRAH
Pirjo Grönfors
Matarinkuja 14
FIN-01400 Vantaa
Puh: 09 8745 803
e-mail:
el.hamrah@saunalahti.fi

GHAZAL ALFARANA
Jaana Sartesuo
Äimäläntie 158
FIN-37600 Valkeakoski
Puh: 050 3012 024
e-mail:
jaana.sartesuo@pp.inet.fi

GLEIZZ
Irina Viljas
FIN-32100 Ypäjä
Puh: 040 5565707
e-mail:
gleizz@jippii.fi

HADAYAN
Susanna Mäkelä
Piennartie 6
FIN-16900 Lammi
Puh: 044 508 3168
e-mail:
s.makela@gmail.com

KHAIREDDIN
Mirja-Leena Lassila
Äimäläntie 217
FIN-37600 Valkeakoski
Puh: 040 581 6009
e-mail:
mlassila@mbnet.fi

KIITURIN
Tarja Seppänen
Kytäjäntie
FIN-03790 Vihtijärvi
Puh: 019-445179, 040-7420538
e-mail:
tarja.seppanen@pp1.inet.fi

KIRMAN
Hilkka Nousiainen
Porvoontie 27
FIN-07150 Laukkoski
Puh: 019-6649 141
e-mail:
hilkka.a.nousiainen@gmail.com

KURIIRIN
Hannu Haapala
Kiviojantie 76
FIN-03300 Otalampi
Puh: 050 523 1235
e-mail:
hhaapala@jippii.fi

LARELINAN
Laura Elina Pasanen
Rinnekuja 5 A 1
FIN-39500 Ikaalinen
Puh: 040-5175292
e-mail:
larelinan@gmail.com

MU´AZZAZ
Anniina Mäklin
Pitkäläntie 10 as 1
FIN-31310 Mustiala (Tammela)
Puh: 050 380 3537
e-mail:
anniina.maklin@muazzaz.com

NON SERVIAM
Heidi Lappalainen & Sanja Kuusela
Äimäläntie 741
FIN-36640 Iltasmäki
Puh: 040-7212 994 (Heidi Lappalainen) tai
0400-868 940 (Sanja Kuusela)
e-mail:
hyde@animadivina.com tai
pit_ko@yahoo.com

QASHANI
Micaela Lehtonen
Metsäkulmantie 27
FIN-14770 Eteläinen
Puh: 041 483 2630
e-mail:
qashani@gmail.com

RUDAN
Kirsi Hyvärinen
Puh: + 358 40 591 6297
e-mail:
kirsi.hyvarinen@pp1.inet.fi

SUNFIRE
Minna Saari
Puh: +358 400 243676
e-mail:
sunfire (at) kolumbus.fi

TAZILLAH
Satu Hyvärinen
Linnanpellontie 150
FIN-04130 Sipoo
Puh: 0400 457967
e-mail:
saluki@tazillah.net

VAPOURS
Anna Barman
Mjölnarvägen 2B
FIN-10660 Ekenäs
Puh: 040 726 5372
e-mail:
barman@surfnet.fi

WALLABY'S
Saija Juutilainen
Siepporinne 2
FIN-01450 Vantaa
Puh: 09 8723 242,
050-9127322
e-mail:
wallabys@pp.inet.fi

YUZAK
Pirjo Puttonen
Särkijärventie 246 b
FIN-07590 Huuvari
Puh. 040-5170393

e-mail:
bedaramira (at) gmail.com

ZARABIS
Ritva & Jari Latva-Rasku
Kylliäisentie 12
FIN-21620 Kuusisto
Puh: 040 833 8839
e-mail:
jari.latva-rasku@kolumbus.fi

Ulkomaisia kasvattajia, jotka ovat SSaK:n jäseniä

AL DJIIBAAJAH
Sabine Horn
Ostpreußenstrasse 73
D-93057 Regensburg
SAKSA
Puh: +0049-(0)941-2906669
e-mail:
aldjiibaajah@web.de

AL KHABARA
Monica & Alex Kullarand
Haiba 76103
Kernu vald, Harjumaa
EESTI
Puh: +372 56 955935, Fax: +372 6083405
e-mail:
info@alkhabara.com

AL NAQAWA
Svetlana Panova
Moskovskaya oblast, pos. Desna-3
Moskova
VENÄJÄ
Puh: +7 495 549 58 32
e-mail:
spanova@gmail.com
alnaqawa@gmail.com

Al WATHBA
Ingela Hägg
Pistolvägen 11
SE-430 31 Åsa
Puh: +46 340 651 302
&
Carina Pettersson
Tålsmarksvägen 53
SE-918 92 Bullmark
RUOTSI
Puh: + 46 90 561 02
e-mail:
ingela.lelle@tele2
alwathba@spray.se

AMUN-RA
Torsten and Astrid Seibel
Otto-Hesse-Straße 6
D-64293 Darmstadt, Germany
Tel:  0049-06151/5 00 87 78
e-mail:
info@amun-ra-salukis.de

DASHURI
Ewa-Britt Andersson
Lundvägen 23B
SE-541 39 Skövde
RUOTSI
e-mail:
a01evaan@gmail.com

DIOSKURY
Nina Lazareva

Moskova
VENÄJÄ
Puh. +7 916 921 30 02 (cell)
e-mail:
saluki (at) saluki.ru

DJAAL LHILAL
Marcel and Solange van Thienen-De Decker
Wolfsdonksesteenweg 64
BE-2230 Herselt
BELGIA
Puh. +32 1454 3916
e-mail:
solange.d@djaal-lhilal.be

EL GISOU
Bouwien R. Dijkstra
Fred. Bantinglaan 62
NL-6721 BC Bennekom
HOLLANTI
Puh: +31 318 41 73 75
e-mail:
bouwiendijkstra@hetnet.nl

KASHMANI
Karin Hedberg
Höguddsvägen 32
SE-181 62 Lidingö
RUOTSI
Puh: +46 8 446 21 22
+46 70 303 48 94
e-mail:
karin@kashmani.com

KEHAILAN
Minna & Kjeld Krogh
Lidemarkvej 76 B
DK-4632 Bjæverskov
TANSKA
Puh: +45 56 87 15 47
e-mail:
minna@audax.dk

PARI-WAS
Dagmar Bischoff
Talstrasse 98
DE-52525 Heinsberg-Abhoven
SAKSA
Puh: 49 2452/9884482 or +49 2432/4024
e-mail:
dagmar@pari-was.de

SEADIS
Heidi Hansen
54591 Töreboda
RUOTSI
Puh: +46 506 162 02
+46 768 475 314
e-mail:
seadis@live.se

SHAFAQ
Elisabeth & Guy Jacobsson

Östhammar
RUOTSI
Puh: +46 173 124 22
e-mail:
shafaq@swipnet.se

SHARWASSIM
Camilla Haglund
Mellomgården
517 94 Töllsjö
RUOTSI
Puh: +46 733 907556
e-mail:
saluki@sharwassim.se

TADJ MAHAL
Couneson Sylvie
Route de l'Eau Rouge, 16
4970 Francorchamps
BELGIA
Puh: +32 808 811 14
e-mail:
sylvie.couneson@skynet.be

VOGUE
Shuichi Suda
4872 Takakuhei, Nasumachi
Nasugun, Tochigi
JAPANI 325-0302
Puh: +81 287 77 2616
e-mail:
voguesalukis@aol.com

XASS FARAH
Pia Jeppson
Korsvägen 20
SE-131 42 Nacka
RUOTSI
Puh: +46 8 716 47 46
+46 70 816 47 46
e-mail:
pia@jcab.nu

ZANDIRAH
Carolina Holstensson
Fliken 12
73891 Norberg
RUOTSI
Puh: 0700434446
e-mail:
carolina.holstensson@saluki.se
&
Benita Holstensson
Jägargränd 2 C
737 49 Fagersta
RUOTSI
Puh: +46 223 152 81
e-mail:
benita.holstensson@telia.com

 

 

© Copyright 2007 Suomen Salukikerho Ry - Finnish Saluki Club. All rights reserved.
Webdesign by KL & HyDe & PaS & SM